به یازده روز ابتدایی ماه ذی‌القعده که با تاریخ مشهور برای ولادت حضرت معصومه(س) و امام رضا(ع) از فرزندان امام کاظم(ع) همزمان است، دهه کرامت می‌گویند. پیشینه این نامگذاری به دوران حاکمیت جمهوری اسلامی در ایران (از سال ۱۳۵۷ش به بعد) برمی‌گردد. ما هم در این دهه مبارک سهیم باشیم

نیکوکاران تهرانی در دهه کرامت، 13 زندانی را آزاد کردند

Posted by

با تأسی از شیوه احسان و رأفت ائمه اطهار و امام رضا (ره)، نیکوکاران استان تهران طی دهه کرامت، 13 نفر از مددجویان نیازمند را از طریق وام‌های بلاعوض آزاد کردند.

به گزارش ایسنا؛ مصطفی محبی با اعلام این خبر گفت: با ورود نیکوکاران به عرصه حمایت از مددجویان جرایم مالی و غیرعمد، شاهد کاهش چشمگیر آسیب‌های اجتماعی نیز خواهیم بود؛ زیرا مردم در روند کمک های مالی، با عواقب ناآگاهی از مسائلی مانند حقوق تجارت یا عواقب نداشتن بیمه آشنا شده در سطح جامعه منعکس می‌کنند.

مدیرکل زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان تهران افزود: ستاد دیه همواره سعی در آزادی زندانیان بی بضاعت با جرایم غیرعمد را داشته، در این زمینه نیکوکاران می توانند در تمام ایام سال با واریز مبالغ هر چند اندک به این طرح کمک کرده تا گام های اصلاح و تربیت با توانمندی بیشتر برداشته شود.

عضو هیئت امنای ستاد دیه استان تهران در پایان با تقدیر از نیکوکارانی که در طرح دهه کرامت شرکت نموده با اهدای مبالغی 13 نفر را آزاد کردند گفت: کمک و دستگیری از زندانیان نیازمند مختص ایام خاص در سال نیست و نمایندگی ستاد دیه استان تهران آماده جذب این کمک ها در طول سال و در مقابل پاسخگوی تک تک نیکوکارانی است که با انفاق مال، پیگیر آزادی زندانیان هستند و در این زمینه نیز گزارش ارائه می دهند.


 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *